★★★★★ 5.0 78 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by kimfoods.cr
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Accommodate axial loads due to skew or tilting
  • Long service life;Easy to mount;Optimized INA-profile
  • Sealed for increased reliability,;with relubrication feature
  • 19MM*8MM*32MM
UPC 757867343824
Brand Name NTNSKFAGINAIKO
Item Weight 0.03 Kilograms
Manufacturer NTNSKFAGINAIKO
Material Type Bearing steel material
Bearing Number KRV19-PP-A
Item Thickness 32 Millimeters
Item Dimensions 0.31 x 0.75 x 1.26 inches
Outside Diameter 19 Millimeters
Specification Met ISO 9001
Included Components KRV19-PP-A
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
5 out of 5
★★★★★
78 ratings | 32 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
90% (70)
4 stars
0% (0)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (8)